Plavání

Žáci 2. ročníků absolvují v průběhu 1. pololetí 20 lekcí plaveckého výcviku. Tento výcvik je součástí tělesné výchovy, žáci, kteří ze zdravotních důvodů neplavou, budou navštěvovat hodinu tělesné výchovy se třídou 1. B, a to ve středu 4. vyučovací hodinu. 
 
 
Děvčatům s delšími vlasy doporučuji, aby měla vždy nějaký účes, nejlépe cop či drdůlek, pozor na ostré sponky, mohly by protrhnout koupací čepici. 
Po skončení plavání není prostor pro naprosto dokonalé vysušení vlasů (na vysprchování, osušení a obléknutí máme cca 20 minut), proto je důležité, aby děti nosily čepici, i pokud bude jen trochu chladno. 
Osuška by měla být větší, děvčata mohou mít i dva ručníky, jeden právě na vlasy. 
Všechny věci pečlivě označte jménem a raději také názvem školy (jsme pouze jednou z mnoha škol, které tuchlovický bazén navštěvují). 
 
S dětmi doma natrénujte svižné svlékání a hlavně oblékání a důkladné sušení ručníkem. 
Před zahájením plaveckého výcviku budou žáci seznámení s řádem plavecké školy a poučeni o bezpečném chování. 
 
Detailnější informace naleznete zde: https://www.bazentuchlovice.cz/plavecka-skola/
a fotogalerii zde: https://www.bazentuchlovice.cz/bazen/
 
Děti mohou mít na plavání i plavecké brýle.
 
Děti po nemoci:
Pokud je Vaše dítě po nemoci, chodí do školy, ale má omluvenku z tělocviku a tedy i z plavání, v takovém případě sice nebude plavat, ale na plavání se třídou odjíždí. S sebou bude mít tričko nebo tílko, šortky, botky vhodné do bazénu a malý ručníček na utření nohou.
 
 
Naše škola dostala na základě podání žádosti MŠMT dotaci z Rozvojového programu na podporu výuky plavání, která je určena na dopravu žáků z místa poskytování vzdělávání do místa výuky plavání a zpět. Dotace pokryje celou platbu za dopravu žáků.