Baterie, elektro, tonery....aneb bereme skoro vše

10.09.2018 17:57

Recyklujte s námi, aneb co všechno ve škole sbíráme?

 

Vážení rodiče,

naše škola již jedenáctým rokem pokračuje v recyklačním projektu „Recyklohraní aneb Ukliďme si svět“ (více informací viz záložka Projekty). Budeme moc rádi, pokud nám s recyklací pomůžete a přispějete tak nejen k ekologické likvidaci a podpoře životního prostředí, ale také k získávání bodů pro nákup učebních pomůcek, her a vybavení pro volný čas.

 

Co sbíráme?

1) Vysloužilé baterie, prázdné tonery a cartridge do tiskáren - pro ně jsou určeny speciální boxy v přízemí historické budovy.

2) Vysloužilé malé a střední elektrospotřebiče - pro ty je v suterénu historické budovy umístěný speciální sběrný kontejner.

(POZOR: V případě velkých elektrospotřebičů, např. lednic, televizí, velkých tiskáren či monitorů od PC se obracejte na nejbližší sběrný dvůr.)

 

Co všechno patří do sběrného kontejneru?

- tiskárny, kopírky, faxy, rádia, radiobudíky, DVD a MP3 přehrávače, walkmany, HIFI věže, domácí chůvičky, meteostanice, klávesnice, myši, GPS, fotoaparáty, videokamery, kalkulačky, telefony, záznamníky, mobily, rychlovarné konvice, žehličky, fény, holicí strojky, váhy, mlýnky, topinkovače a toustovače, autíčka na dálkové ovládání, herní konzole, digitální hry, vysloužilé žárovky...

 

3) Papír - na podzim a na jaře budou vyhlášeny sběrové týdny, tak nezapomeňte střádat.

 

Za jakoukoli Vaši pomoc mnohokrát děkujeme.

K. Malcová

 

 

—————

Zpět